Wszystko w jednym miejscu, czyli kilka słów o Slack

Firmowe poczty służą nie tylko do wymiany korespondencji z kontrahentami, lecz równie często do przekazywania nieformalnych komunikatów pomiędzy pracownikami. Dzieje się tak szczególnie wtedy gdy spółka nie posiada wewnętrznego komunikatora. Skrzynki się przepełniają i po jakimś czasie musimy prosić informatyków o pomoc lub usuwać poszczególne foldery. Jednak nie musi tak być.

Slack to narzędzie, które może służyć niczym firmowy komunikator – taka spółkowa wersja Twittera. Gdyż jak wejdziecie na https://slack.com od razu zobaczycie bardzo duże podobieństwo do tego medium. Kanały do komunikacji (główne wątki) są oznaczone hashtagiem – „#”, a członkowie przedsiębiorstwa – niczym użytkownicy mediów społecznościowych małpką – „@”. Slack świetnie zastąpi firmowy czat i odciąży służbową pocztę. Szczególnie, że można tworzyć nieograniczoną ilość kanałów – od ogólnych po bardzo szczegółowe – podporządkowane konkretnym projektom czy tematom. Jakby tego było mało, każdy z pracowników może założyć również nieskończoną ilość prywatnych kanałów komunikacji i zapraszać do nich wybrane osoby.

Co ważne, Slack możemy zintegrować z wieloma narzędziami. Dropbox, Trello, Twitter, Google+ Hangouts to zaledwie kilka z nich. Komunikator możemy używać zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i mobilnej (android, iOS). Właściciele Maca mają również do dyspozycji zewnętrzną aplikację.

Jednak tak ładnie wydana aplikacja nie może być w pełni bezpłatna. Cena uzależniona jest od ilości możliwości. Z cennikiem można zapoznać się pod tym linkiem.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.