Warsztaty dla uczestników największego europejskiego konkursu dla wczesnych pomysłów biznesowych

Climate-KIC jest europejską inicjatywą, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania w zakresie wyzwań związanych z ochroną środowiska i powstrzymywaniem zmian klimatu. Działania Wspólnoty wynikają z innowacyjnych i twórczych działań wszystkich partnerów, działających globalnie i lokalnie - w sektorach akademickim, biznesowym i publicznym.

Climate-KIC jest największym europejskim programem dla pomysłów biznesowych w obszarze tematycznym, takim jak:

  • ochrona środowiska,
  • zrównoważony rozwój,
  • efektywność energetyczna,
  • ochrona klimatu,
  • technologie wytwarzania zdrowej żywności,
  • odnawialne źródła energii,
  • budownictwo ekologiczne i pokrewne.

CLP16_badges04_DRKonkurs ClimateLaunchpad jest największym konkursem europejskim dla wczesnych pomysłów biznesowych (na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym) w obszarze tematycznym, jakim jest ochrona środowiska, zrównoważony rozwój czy ochrona klimatu. Realizowany jest on w 24 państwach Europy oraz w Izraelu. W Polsce konkurs prowadzony jest przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Udział w tegorocznej edycji konkursu wzięły zarówno osoby fizyczne, studenci, absolwenci, pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni z całej Polski, jaki i małe i średnie przedsiębiorstwa. To dla nich zorganizowano szkolenie z wystąpień publicznych, do którego poprowadzenia zaproszono Agnieszkę Klejne. W dniu 16 lipca poprowadziła ona praktyczny całodniowy warsztat przygotowujący 16 uczestników Konkursu do zaprezentowania swojego pomysłu podczas krajowego finału, który odbędzie się w dniu 5 sierpnia 2016 r. we Wrocławiu.

13700203_1173973122623444_5497984911090274854_n

foto: Tomasz Pająk, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.