Pitch Essentials dla uczestników Futurepreneurs

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.  po raz kolejny wybrała Agnieszkę Klejne do poprowadzenia warsztatów z wystąpień publicznych, tzw. Pitch Essentials, dla startujących w konkursie „Futurepreneurs".

Praktyczne warsztaty odbyły się 26 kwietnia 2018 roku. Cieszyły się one niebywałym zainteresowaniem - na trwające 5 godzin ćwiczenia przyszło ponad 30 osób.

Futurepreneurs to trzymiesięczny program pre-akceleracji zrównoważonego rozwoju dla młodych ludzi chcących zostać przedsiębiorcami z środkowej i wschodniej Europy. Składa się on na pakiet szkoleniowy obejmujący rozwój biznesu, a składający się z 5 sesji szkoleniowych (warsztatów), które mają na celu zbudowanie startupu od pomysłu do realnego rozwiązania, które można przedstawić potencjalnym inwestorom. Każdą sesję prowadzą eksperci biznesowi, a uczestnicy otrzymują spostrzeżenia od mentorów pomiędzy sesjami. Aby tworzyć i rozwijać swoje (przyszłe) start-upy, uczestnicy muszą wybrać jeden z proponowanych przypadków biznesowych (problemów) i znaleźć innowacyjne rozwiązanie. Uczestnicy będą nie tylko przeszkoleni, aby stać się przedsiębiorcami, ale także budować biznes oparty na skutkach, który jest dobry dla środowiska, społeczeństwa i gospodarki.

Projekt jest koordynowany przez Sunrise Valley Science and Technology Park i jest częściowo finansowany przez program "Erasmus +".