Inwestuj w swoich pracowników

Wykwalifikowany pracownik to atut każdej spółki. Szkolenia to najlepszy sposób na ugruntowanie, zgłębienie i podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników Państwa firmy. Bowiem firma inwestująca w szkolenia pracowników coraz bardziej liczy się w branży, idzie z postępem a także jest godnym przeciwnikiem dla konkurencji.

Konkurencja rośnie w siłę, dlatego też warto sobie zdać sprawę jak ważne jest zdobycie wiedzy zarówno z tzw. umiejętności twardych, jak i miękkich. Warto rozważyć uczestnictwo pracowników w szkoleniach – zarówno tych ogólnodostępnych - otwartych, jak i dedykowanych.

Zapewniając udział pracownikom w szkoleniu dedykowanym mają Państwo pewność, iż przekazywana wiedza jest dokładnie taką jaką Państwo oczekują, i która pomoże Państwa spółce uzyskać przewagę konkurencyjną. Co ważne podczas współpracy z firmą szkoleniową nie tracą Państwo czasu – szkolenia prowadzone przez ekspertów odbędą się w siedzibie Państwa spółki w godzinach, które Państwu najbardziej odpowiadają. Co jest równie istotne poziom szkolenia będzie dopasowany do pracowników, którym dedykowane jest szkolenie.

Inaczej trochę ma się sytuacja kiedy wysyłamy pracownika na szkolenie zewnętrzne. Wartością dodaną uczestnictwa w tego typu wydarzeniach jest wymiana doświadczeń z pracownikami innych firm. Można nawiązać ciekawe znajomości, które mogą w przyszłości okazać się ważne dla przedsiębiorstwa. Nie ma możliwości natomiast ingerować w poziom szkolenia oraz w treści przekazywane przez szkoleniowca. Termin jest z góry ustalony i nie można go zmienić.

W czasach, kiedy stałe są tylko zmiany, szkolenia "szyte na miarę" są skuteczną formą dydaktyczną zarówno dla szeregowych pracowników, kadry zarządzającej, jak również wyższego szczebla. Tempo zmian skłania firmy do inwestowania w wiedzę pracowników. Również z tzw. umiejętności miękkich. To one, w połączeniu z wiedzą branżową, determinują jakość obsługi klienta, a tym samym wpływają na wysokość przychodów spółki.